Kristýna Plíšková v Šen Čenu vypadla ve čtvrtfinále

Kristýna Plíšková má za sebou první turnaj sezony 2018. Pod vedením kouče Martina Fassatiho se představila v čínském Šen Čenu, kde dokázala skalpovat světovou sedmičku Ostapenkovou, poradila si i s nebezpečnou Bogdanovou a stopku ji vystavila až krajanka Siniaková, která na tomto turnaji obhajuje loňský triumf.

Kristýna se v Číně blýskla hned na úvod, kdy na turnaji WTA International přehrála sedmou hráčku světa a vítězku loňského French Open Jelenu Ostapenkovou. „Opírala jsem se o servis, fungoval mi skvěle,“ radovala se po utkání Kristýna, která si pomohla dvanácti esy.

Ve druhém kole si poradila s Rumunkou Anou Bogdanovou , kterou porazila ve dvou setech. Během zápasu dokázala odvrátit 10 z 12 brejkbolů své soupeřky, včetně dvou setbolů ve druhé sadě. „Necítila jsem se úplně nejlépe, ale byla jsem trpělivá a nakonec šťastná za výhru ve dvou sadách,“ hodnotila svůj osmifinálový výkon pětadvacetiletá levačka.

Ve čtvrtfinále narazila na krajanku Siniakovou, která v Šen Čenu obhajuje loňský triumf a proti Plíškové předvedla velmi dobrý výkon. Vypracovala si dvanáct šancí na brejk, čtyři z nich využila a po výsledku 6:2, 6:2 postoupila do semifinále. „Dnes jsem měla problémy s břišním svalem, který mě limitoval při servisu. Bez své největší zbraně jsem pro Katku nebyla tak nebezpečná,“ uvedla po utkání Kristýna Plíšková, která se teď musí dát hlavně zdravotně do pořádku.

„Přesouvám se do Hobarthu a budu doufat, že budu stoprocentně fit. Chci být připravená hlavně na Australian Open v Melbourne, tak uvidím jak se budu cítit,“ uzavřela Kristýna Plíšková.