Kristýna Plíšková se připravuje na novou sezonu s novým kondičním trenérem

Kristýna Plíšková prožila velmi povedený úvodní půlrok uplynulé sezony, pak ji přibrzdilo nešťastné zranění palce na levé ruce a rok 2017 zakončila na 62. místě světového žebříčku. Není sice úplně spokojená, ale dobře ví, že na dosavadních výkonech se dá stavět. Na novou sezonu se připravuje i s novým kondičním trenérem Ivanem Machytkou.

Kristýna si po náročné sezoně odpočinula na dovolené na Maledivách. „Bylo to tam nádherné, skoro až kýčovitě krásné. Odpočinek jsem potřebovala, nabrala jsem síly,“ říká Kristýna, která dny volna trávila po boku svého přítele Dominika Volka.

Teď už je několik týdnů v intenzivní přípravě na novou sezonu a spolupracuje s novým kondičním specialistou, zkušeným Ivanem Machytkou. „Spolupráci si zatím nemůžu vynachválit, Ivan je ostřílený profesionál, který se v tenise pohybuje řadu let, tréninky jsou tvrdé, ale to je potřeba,“ hodnotí dosavadní průběh zimní přípravy levoruká ranařka, která část předsezónního období absolvovala také na soutsředění v Rakousku, kde plnila i marketingové povinnosti. Focení, natáčení a další s tím spojené náležitosti ji problém nedělají. „Že bych se přitom cítila úplně jako ryba ve vodě, tak to ne, ale třeba focení mám docela ráda, zvlášť, když pak vznikají hezké snímky,“ směje se jedna z nejkrásnějších žen na okruhu WTA.

Kristýnu sice trochu přibrzdila angína, teď už je ale v pořádku a s chutí se vrhla do dalších tréninkových jednotek. Začátek nové sezony je za dveřmi, rok 2018 Plíšková zahájí v Šen-Čenu, kde naposledy vypadla ve čtvrtfinále s Kontaovou. „Příprava už je hodně dlouhá, jsem spíš zápasový typ, takže se nemůžu dočkat, až nová sezona vypukne,“ těší se Kristýna, která si klade vysoké cíle. „Ráda bych se probojovala do elitní dvacítky, když budu zdravá a budu mít i trochu toho štěstíčka, tak věřím, že se mi to povede,“ dodává na závěr Plíšková.