Kristýna se s US Open rozloučila ve druhém kole

Dva nadějné tiebreak, ale oba nakonec nezvládnuté. Kristýna Plíšková ve druhém kole posledního letošního grandslamu nestačila na Slovenku Magdalenu Rybárikovou, které podlehla 6:7 a 6:7. Po prohrané bitvě se pětadvacetiletá Češka hodně zlobila, odnesla to raketa.

„Má životní sezonu a podle toho hraje. Má za sebou hodně vyhraných zápasů a je to znát. Snažila jsem se hrát agresivně, ale nestačilo to,“ řekla po utkání zklamaná Kristýna. Podle ní je tenis v podání Slovenky Rybárikové vyloženě ošklivý.

V prvním kole si Plíšková poradila s Japonkou Eguchiovou dvakrát 6:2. Ve druhém už nedokázala přehrát letos skvěle hrající Rybárikovou. První sadu Kristýna ztratila až v tiebreaku, podobný scénář se opakoval ve druhé sadě. Její ztráta mrzela ještě víc. Plíšková totiž vedla 4:2, za stavu 6:5 měla ještě dva setboly. Nakonec ale set ztratila opět v tiebreaku.

„Mrzí mě hlavně druhý set, kdy jsem vedla 6:5 a 40:15. Hodila jsem si pak raketou o zem a ulevilo se mi, už je to pryč,“ řekla po zápase Plíšková, kterou teď čeká přípravný blok v domácích podmínkách před tím, než odjede na další turnaje do Asie.