Kristýna Plíšková na úvod přejela Egučiovou

Kristýna Plíšková zahájila US Open ve velkém stylu. Finalistka dvou letošních turnajův prvním kole za hodinu přehrála dvakrát 6:2 Mišu Egučiovou a vůbec jako první tenistka postoupila do druhého kola.

S Japonkou měla před dnešním duelem vyrovnanou bilanci, naposledy se obě tenistky utkaly v loňském finále v čínském Dalianu, kde Egučiová ošklivě upadla a za stavu 5:2 v rozhodující sadě musela skrečovat.

Dnes se naštěstí nic nešťastného nepřihodilo a Plíšková od začátku jasně dominovala. Česká favoritka diktovala tempo hry a chybující soupeřku od základní čáry jasně přehrávala. V průběhu utkání odvrátila čtyři brejkboly, ani jednou nepřišla o svůj serrvis a Japonku v obou setech naopak dvakrát brejkla.

„Jsem ráda, že jsem se tam netrápila moc dlouho, pošetřila jsem síly a energii na další kolo, to mě těší,“ řekla po utkání spokojená Kristýna. Plíšková tak po pěti letech na US Open postoupila do druhého kola a vyrovnala své maximum z newyorského podniku. O jeho vylepšení s zahraje s 31. nasazenou Magdalénou Rybárikovou, se kterou se utká poprvé.