Plíšková prohrála v New Havenu s Gavrilovovou

Kristýna Plíšková se po skoro měsíční pauze, zaviněné zraněním palce na levé ruce, naplno vrátila k tenisu. V generálce na US Open, v americkém New Havenu, prošla tříkolovou kvalifikací a dnes v prvním kole narazila na Australanku Dariju Gavarilovovou, se kterou po velké bitvě padla. 

Plíšková má v Connecticutu nohách pořádně náročnou porci zápasů. Všechny tři kvalifikační duely zlomila až v rozhodující třetí sadě. Čtvrtou třísetovou bitvu ve čtyřech dnech už nezvládla, nad její síly byla aktuálně 27. hráčka světového žebříčku Gavrilovová.

Kristýna měla v závěru dvouhodinového utkání šanci na vítězství, ale bohužel za stavu 5:4 ve třetím setu nedokázala zápas dopodávat. O dvě hry později sice odvrátila tři mečboly soupeřky, ale při čtvrtém už u sítě svou šanci neproměnila. „Tahle porážka mě mrzí, bylo to hodně vyrovnané utkání, o pár míčích. Bohužel se to nepovedlo. Teď už ale vyhlížím US Open,“ řekla Plíšková po utkání.

Důležité hlavně je, že se Kristýna po nepříjemném zranění vrátila do zápasového rytmu. Do začátku posledního grandslamu sezony zbývá týden.