Kristýna Plíšková v Nanchangu skrečovala, má zraněný palec na levé ruce

Kristýna Plíšková prožila na turnaji WTA International v čínském Nanchangu černý den, když svůj zápas druhého kola nedohrála. Za stavu 3:0 si nešťastně poranila palec na levé ruce, naštěstí nejde o nic vážného.

Plíšková ještě v neděli na turnaji ITF v Olomouci bojovala o svůj letošní premiérový titul, ve finále podlehla Američance Peraové a rychle se přesunula do čínského Nanchangu, kde už včera úspěšně zvládla první kolo. Ve svém úvodním vystoupení porazila Korejku Su Jeong Jang.

Dnes v souboji o čtvrtfinále čelila Nao Hibinové. S Japonkou vyhrála úvodní tři gemy a měla náskok dvou brejků. Při výměně stran chtěla otočit větrák u lavičky a nechtěně a nešťastně si poranila prst u levé ruky. Utkání musela skrečovat, následoval převoz do nemocnice. Rána už je zašitá, žádné komplikace se nevyskytly. Podle odhadů by Kristýna měla za 14 dní znovu hrát.

„Byl to šok, rána hodně krvácela. Teď už se cítím o trochu lépe. Zítra večer poletím domů. Důležité teď je, aby se zranění pořádně zahojilo a snad se rychle vrátím k tréninku,“ řekla Kristýna Plíšková.