Plíšková se v Olomouci probojovala do finále

Kristýna Plíšková naposledy na své cestě do olomouckého finále zdolala krajanku Denisu Allertovou, která sice vyhrála první set, ale zbylé dva už byly v režii Kristýny. Ta se tak v dnešním finále utká o titul ITS CUPu.

Plíšková vypadala v zápase s Allertovou od začátku herně velmi dobře, ale své šance v počátku nevyužívala. Allertová nakonec zvládla koncovku první sady, i díky třem míčkům, které získala šťastným prasátkem, vyhrála 7:5.

Druhý set byl dlouho vyrovnaný a Allertová byla za stavu 4:4 dva gemy od vítězství, ale pak se Plíškové povedly rozhodující míče a vítězstvím ve druhém setu srovnala stav. Rozhodující sadu zlomila Kristýna za stavu 1:1, pak už své soupeřce nedovolila ani gem a raduje se z postupu do finále.

„Ve všech zápasech jsem tady favoritkou a jsem ráda, že tomu odpovídají i výsledky. Ale je pravda, že moje zápasy jsou tu hodně dramatické a vyrovnané, tak snad je to zajímavé i pro diváky,“ směje se Kristýna, která ve finále narazí na Bernardu Peraovou. Dvaadvacetiletá Američanka hraje v Olomouci v životní formě, v semifinále si poradile se Slovenkou Hončovou.