Kristýna Plíšková byla nadohled postupu

Juniorská vítězka Wimbledonu z roku 2010 Kristýna Plíšková vedla nad Řekyní Marií Sakkariovou 7:6 a 4:1 a měla dva brejkboly. Ani jeden ale nevyužila, ale skvěle se pohybující soupeřka se dostala do hry a zvítězila.

Plíšková ve druhé sadě prohrála pět her v řadě a na pět minut zmizela na toaletu. Po návratu to zase vypadalo, že by mohla myslet na výhru, ale opakovala se situace z prvního setu. Za stavu 2:1 česká tenistka nevyužila dva brejkboly a pak sama své podání ztratila. Ještě měla šanci na comeback, ale nevyužila ani náskok 40:0 při servisu Sakkariové za stavu 3:4. Celkem v zápase měla čtrnáct brejkbolů, ale využila jen dva.

Nadšeně bojující Sakkariová, která v 1. kole vyřadila Kateřinu Siniakovou, proměnila mečbol svým třetím esem a utkání po dvou a půl hodinách ukončila. „Samozřejmě jsem strašně zklamaná, měla jsem to skvěle rozehrané. Měla jsem být ve druhém setu aktivnější, takhle jsem Sakkariovou zbytečně pustila zpátky do zápasu. Musím se z toho poučit,“ zhodnotila své vystoupení Kristýna Plíšková.

Plíškovou teď čeká pár dní volna, od 17. července se představí na turnaji v Olomouci, kde si od ní pořadatelé hodně slibují. Vždyť Kristýna bude na tomto podniku největším tahákem pro fanoušky, kteří si tak na Hané jistě přijdou na své.