Senzace byla blízko, Plíšková nakonec Kerberové těsně podlehla

Dva míčky dělily Kristýnu Plíškovou od vítězství nad světovou jedničkou Angelique Kerberovou. Německá tenistka nakonec ve druhém kole turnaje v Eastbourne vyhrála 4:6, 6:1, 7:5.

První set odehrála Kristýna fantasticky. Se světovou jedničkou držela krok a v pravou chvíli šla do trháku. Klíčový brejkbol využila v deváté hře a vedla 5:4, první sadu pak zakončila stylově esem.

Ve druhém setu ale přišel výpadek, Němka ho zvládla za dvacet minut. Kerberová se rychle dostala do vedení 3:1 a Plíšková už podvědomě šetřila síly na rozhodující dějství.

Průběh třetího setu ovlivnila nepříjemnost, kdy Kristýna dostala žihadlo a musela se nechat ošetřit. Hmyz navíc zaútočil v nejméně vhodnou chvíli – Kerberová zrovna proměňovala brejkbol! Plíšková se ale nenechala vyvést z míry a ztracené podání získala zpět.

Blízko k životní výhře byla Kristýna za stavu 5:4 při podání Kerberová, kdy k postupu scházely dva míčky. Pak se ale do obávané levačky vytáhlé ranařky vkradla nepřesnost a po hodině a půl třísetovou bitvu prohrála.

„Na smůlu se vymlouvat určitě nebudu, znovu jsem si ověřila, že se můžu měřit s těmi nejlepšími. Beru si z toho mnoho pozitivního, budu dál trvdě pracovat,“ zhodnotila Kristýna Plíšková.

Českou tenistku teď čeká přesun do Londýna, kde už v pondělí vypukne slavný Wimbledon. „Moje forma se lepší, na trávě se cítím skvěle. Poperu se o dobrý výsledek, věřím, že to bude dobré,“ hlásí Kristýna.

 Napsat komentář

Your email address will not be published.