Kristýna v Eastbourne vyzve světovou jedničku

Kristýna Plíšková se na trávě dostává do herní pohody. Minulý týden na Mallorce došla do čtvrtfinále a poslední generálku před Wimbledonem zahájila také úspěšně. Na turnaji v Eastbourne, kde před čtyřmi lety při své premiéře vypadla v prvním kole, tentokrát zvládla úvodní dějství vítězně, když porazila domácí divokou kartu Naomi Broadyovou.

Plíšková fenomenálním způsobem zvládlaa brejkboly. Kristýna zaznamenala 100% úspěšnost využitých (4) i odvrácených (10) brejkbolů! A právě tahle úspěsnost při big pointech rozhodla. V prvním setu favorizovaná Češka jasně dominovala. Broadyová si ani neškrtla a Kristýna šla do vedení po půl hodině hry.

Druhou sadu rozhodovala zkrácená hra, ve které Plíšková prohrávala už 1:5, přesto nepříznivé skóre pěti body v řadě zvrátila a měla mečbol. Jenže domácí tenistka i díky štěstí v tiebreaku nakonec uspěla a vynutila si rozhodující set. „Ze stavu 1:5 jsem otočila tiebreak i minulý týden na Mallorce, takže jsem věřila, že se mi to může povést i teď. Moc nechybělo,“ konstatovala Plíšková.

Třetí set Plíšková nezačala dobře, hned v úvodní hře prohrávala 0:40, pak ale vyhrála devět bodů v řadě a šla do trháku. Broadyovou v závěrečné sadě brejkla dvakrát a potvrdila roli favoritky. V boji o postup do osmifinále vyzve světovou jedničku Angelique Kerberovou, se kterou letos padla na Australian Open. Němka hrála v Eastbourne finále v letech 2012 a 2014.Napsat komentář

Your email address will not be published.