Plíšková si zahraje první čtvrtfinále na trávě

Kristýna Plíšková na turnaji WTA International na Mallorce válí. V oblíbeném španělském letovisku postoupila do svého prvního čtvrtfinále na travnatém povrchu, když ve druhém kole porazila 6:3, 7:6 italskou veteránku Francescu Schiavoneovou. Její další soupeřkou bude CiCi Bellisová.

Plíšková na Mallorce nejprve odstranila z cesty turnajovou osmičku Babosovou a skvělý výkon předvedla ve druhém kole. Se Schiavoneovou prohrála oba předchozí vzájemné duely, tentokrát ale měla zápas pod kontrolou. Skvěle servírovala a díky jednomu brejku v každém setu měla zápas pod kontrolou.

Plíšková se nevyvarovala zaváhání – to přišlo když měla zápas dopodávat, tenhle gem ale česká ranařka ztratila čistou hrou. Přitom předtím nečelila žádnému brejkbolu. Kristýna se z toho dokázala vzpamatovat, vynutila si tiebreak, ve kterém prohrávala už 1:5, ale ukázala lví bojovnost. Nepříznivý vývoj pěti body v řadě otočila, zkrácenou hru vyhrála 9:7 a raduje se z postupu do čtvrtfinále.

„Hrála jsem určitě lépe než v prvním kole, škoda jen té koncovky druhého setu, kdy jsem si situaci zkomplikovala. Ale jsem ráda, že jsme náročnou koncovku psychicky zvládla,“ zhodnotila svůj zápas Kristýna, která se na sociálních sítích pochlubila i fotkami z bazénu. „Je tu opravdu krásně, připadám si skoro jako na dovolené. Tak snad si tu pobyt ještě prodloužím, těším se na čtvrtfinále,“ prohlásila Plíšková, která jde do boje znovu zítra – čeká ji Catherine Bellisová, aktuálně 42. hráčka světového žebříčku.