Kristýna se po vyřazení v Paříží soustředí na Wimbledon

Pařížská antuka zůstala pro Kristýnu Plíškovou znovu zapovězená. Ani na třetí pokus nepřešla přes první kolo Roland Garros. Česká tenistka nestačila na domácí tenistku Chloe Paquetovou, se kterou prohrála 7:6, 2:6 a 2:6. Teď už se těší na svůj oblíbený Wimbledon.

Kristýna si na začátku května zahrála finále antukového turnaje v Praze, minulý týden ve Štrasburku došla do čtvrtfinále, ale v Paříži to nevyšlo. Stejně jako loni a v roce 2013 tam skončila hned v prvním kole. „Nějak se tu necítím, přitom výsledky jsem letos i na antuce měla solidní, věřila jsem si,“ litovala po vyřazení blonďatá ranařka, která ještě po boku Viktorije Golubičové bojuje ve čtyřhře.

Plíšková se teď v rámci singlu může koncentrovat na travnatou část sezony, která vyvrcholí na začátku července slovutným Wimbledonem. „Na trávě se mi daří, historicky rozhodně víc než na antuce. Je to nejrychlejší povrch, mému stylu hry sedí daleko lépe,“ říká Kristýna.

Před Wimbledonem odehraje ještě turnaje v Hertogenboschi,  na Mallorce a v Eastbourne. „V domácích podmínkách není moc kde se připravovat, takže je dobré alespoň dva turnaje na tomto povrchu před grandslamem odehrát,“ hlásí Plíšková, která si před nejslavnějším grandslamem nedává přemrštěné cíle. „Nebudu říkat, že cílem je finále. Ale obecně se v poslední době cítím čím dál tím lépe a udělám vše pro to, abych ve Wimbledonu vydržela co nejdéle,“ uzavřela Kristýna Plíšková.Napsat komentář

Your email address will not be published.