Unavená Plíšková v Madridu podlehla Halepové

Kristýna Plíšková ještě včera na antuce v Praze oplakala prohrané finále, ve kterém ztratila dobře rozehraný zápas s Monou Barthelovou. Po rychlé m přesunu do Madridu už dnes čelila loňské šampionce Simoně Halepové, se kterou prohrála 1:6, 2:6.

Halepová v Madridu loni triumfovala, před třemi lety hrála finále a turnaj v Madridu ji evidentně svědčí. Kristýna Plíšková světovou čtyřku zaskočit nedokázala. Rumunka strávila na kurtu necelou hodinu a ani jednou nepřišla o svůj servis. „Myslím, že výsledek je až příliš krutý, ten zápas byl vyrovnanější. S Halepovou se dalo hrát, ale únava byla velká,“ připomněla nesmírně náročný program posledních dní Kristýna.

Svěřenkyně Martina Fassatiho ale rozhodně neodjíždí ve špatné náladě, naopak, turnaj v Praze ji dodal potřebné sebevědomí i pro hru na antukových dvorcích, kde se ji dlouho nedařilo. „Cílem je samozřejmě Roland Garros, pokusíme se s koučem optimálně načasovat formu,“ řekla Plíšková, která by před druhým grandslamem sezony ráda ještě odehrála alespoň jeden turnaj.